Tłumaczenia ustne

rozmów, spotkań handlowych i biznesowych, negocjacji

Tłumaczenia ustne

Zapewniamy profesjonalną obsługę językową podczas spotkań biznesowych (podpisywanie umów, zakup nieruchomości, negocjacje handlowe oraz podczas zawierania zwiazków małżeńskich z obcokrajowcami).

tłumaczenia_przysiegłe_ustne

Tłumaczenia konsekutywne

Tłumaczenia konsekutywne to najczęściej stosowane tłumaczenia podczas wykonywania przysięłych tłumaczeń ustnych. Tłumacz przysięgły (lub zwykły jeśli nie jest wymagane poświadczenie obecnosci tłumacza jego pieczęcią) najczęściej zapamiętuje wygłoszony przez mówcę tekst, a następnie wygłasza go w języku docelowym. Tłumacz przekazuje to, co zostało powiedziane dopiero wtedy, gdy rozmówca skończył mówić. Tłumaczenia takie podzielona są na krótkie części, aby tłumacz nie został obciążony jednorazowo fragmentem dłuższym niż 10 minut. Tłumaczenia konsekutywne stosuje się podczas rozmów handlowych, spotkań biznesowych, delegacji, negocjacji z zagranicznym partnerem.

Tłumaczenia symultaniczne

Tłumaczenia kabinowe (symultaniczne) są to tłumaczenia, podczas którego tekst jest wygłaszany przez prelegenta do mikrofonu, a tłumacz w dźwiękoszczelnej kabinie odsłuchuje tekst w czasie rzeczywistym i równocześnie wygłasza przekład w języku docelowym do mikrofonu. Tekst ten uczestnicy konferencji słyszą równocześnie w słuchawkach. Tłumaczenia ustne symultaniczne stosuje się podczas konferencji, sympozjów, kongersów i szkoleń.

tłumaczenia_przysiegłe_ustne1

www.elifeonlinepharmacies.com